Po kilku latach, przeprowadzono zapowiadany remont Opery Śląskiej wraz z implementacją technologii scenicznych, według opracowanej przez nas koncepcji. W ramach tych prac zainstalowano w Operze najnowocześniejsze (nie ma w tym określeniu żadnej przesady) urządzenia z zakresu mechaniki sceny, dolnej i górnej; urządzenia oświetleniowe oraz systemy elektroakustyczne. Wymianie uległa całość dotychczasowego parku technicznego Opery, za wyjątkiem systemu inspicjenta.
W zakresie elektroakustyki Opera posiada znakomity system frontowy, działający w oparciu o technologię sterowania wiązką akustyczną oraz jedyny w Polsce system zmiennej akustyki o wybitnej jakości – dzięki czemu nadaje się do zastosowania w obiektach kultury wyższej. Udało się zrealizować praktycznie wszystkie punkty naszej koncepcji, dzięki czemu zachowany został zabytkowy klimat obiektu, pochodzącego z przełomu XIX i XX wieku a technologicznie przesunięto Operę Śląską na osi czasu w zaawansowany XXI wiek. Zainstalowane systemy posiadają zdolność pełnej zdalnej obsługi oraz monitorowanie podstawowych funkcji i stanu urządzeń. Rozwiązania sieciowe zapewniają płynną i bezpieczną transmisję danych oraz kanałów audio. Jakość systemu frontowego nagłośnienia opisuje wynik pomiarów współczynnika STI; średnie STI na wszystkich obszarach widowni to 0,76. Stawia to Operę Śląską w gronie najlepszych obiektów tego typu na świecie; według klasyfikacji IEC wynik klasyfikuje Operę na poziomie A+, czyli jako obiekt klasy studyjnej.
Składamy niniejszym serdeczne podziękowania Wykonawcy systemów technologii sceny, firmie SAUTI z Zabrza za dołożenie wszelkich starań i bezkompromisowe podejście do swojej pracy dla osiągnięcia imponującego efektu końcowego.